Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się destruują i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od poprawnego oraz skrzętnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów model ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s